4 niedziela Wielkiego Postu

21 marca 2020

Ewangelia dzisiejszej niedzieli ukazuje człowieka niewidomego, któremu Chrystus przywrócił wzrok. Módlmy się za siebie, nasze rodziny i całą parafię, abyśmy doznali łaski oświecenia naszej duszy łaską wiary, nadziei i miłości.

1. Biskup Roman Pindel udziela dyspensy od niedzielnej Mszy Świętej wszystkim wiernym Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Do Wielkanocy zostaje zawieszony obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii, a pozostający w domu nie mają grzechu.
  2. Jednocześnie w związku z tym ksiądz Biskup zarządza, by na każdej Mszy Świętej, także niedzielnej, w kościele mogły uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję. Msze święte są sprawowane w górnym kościele.
  3. Rekolekcje Wielkopostne w tym roku będą miały inny charakter. Nie będziemy się gromadzić w kościołach i szkołach. Wszystkich wiernych zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach, które będą udostępnione w naszych mediach diecezjalnych: Diecezjalnym Radiu Anioł Beskidów oraz stronie internetowej Diecezji-Bielsko Żywieckiej. Rekolekcje rozpoczną się od tej niedzieli.
  4. W tygodniu poza Mszą Św. udzielana jest Komunia św. o godz. 8.00, 15.00 i 16.00, a niedzielę zaś o godz. 13.00, 15.00 i 16.oo. Od 15.00 do 16.00 okazja do sakramentu pojednania.
  5. Zachęcamy do prywatnego odprawiania Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.
  6. Informujemy, że parafia ma zmienione numery telefonów.
  7. Jest już możliwość nabycia w zakrystii paschalików i wielkanocnych baranków. Ofiara składana przy tej okazji przeznaczona jest na pomoc potrzebującym.
  8. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc kwiecień.
  9. Biblioteka parafialna będzie nieczynna do 14 kwietnia.
  10. Do puszek można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.