3 niedziela Wielkiego Postu

15 marca 2020

Tak jak woda daje i przywraca życie całej przyrodzie, tak również Chrystus swoim Słowem i Ciałem daj i umacnia życie Boże w nas. Niech każdy udział w Eucharystii pobudza w nas pragnienie czerpania ze źródła wody życia.

1. Rząd Rzeczypospolitej Polskiej wprowadził stan zagrożenia epidemicznego. Zamknął granice, wszystkie restauracje, bary i placówki handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych i aptek. Obowiązuje restrykcyjne prawo ograniczające zgromadzenia do 50 osób. Odnosi się ono również do wszystkich uroczystości religijnych, czyli Mszy Świętych, pogrzebów, ślubów i nabożeństw. Ponieważ wszyscy jesteśmy zagrożeni, dlatego Biskup Diecezjalny Roman Pindel udziela dyspensy od niedzielnej Mszy Świętej wszystkim Wiernym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Zarządza, by w każdej Eucharystii, także niedzielnej, mogły uczestniczyć TYLKO osoby, które zamówiły intencję tej Mszy Świętej. W przypadku pogrzebów i ślubów uczestniczy tylko najbliższa rodzina. Odwołane zostają wszystkie rekolekcje parafialne, nabożeństwa, w tym Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. Prosimy by pozostać w domach (!) i nie narażajmy duszpasterzy na odpowiedzialność karną za złamanie obowiązującego prawa. Zostało ono wprowadzone, aby powstrzymać falę zachorowań i śmierci.
  2. Podkreślamy, że osoby starsze – o czym informują służby – są bardziej narażone na poważne konsekwencje zarażenia koronawirusem. Młodsze osoby przechodzą chorobę łagodniej. Dlatego pamiętajmy o wielorakiej i hojnej pomocy osobom starszym, zwłaszcza znajomym, sąsiadom nawet jeśli na co dzień nie mamy z nimi bliższych relacji.
  3. W obecnej sytuacji – osoby starsze i schorowane mogą pozostać w domach i stąd śledzić transmisje Mszy Świętych, które są nadawane w niedziele w środkach społecznego przekazu np. o godz. 7.00 w TVP 1;o godz. 9.30 w Telewizji Trwam; o 13.00 w TV Polonia; o godz. 9.00 w Polskim Radiu – Programie Pierwszym; o godzinie 10.30 w radiu Anioł Beskidów. W dzień powszedni Anioł Beskidów transmituje Msze św. o godz. 8.15. Przypominamy również, że nie ma wymogu, by podczas Mszy św. przekazywać znak pokoju przez podanie dłoni, a Komunię św. można przyjmować na rękę, dbając o głęboki szacunek i cześć dla Ciała Chrystusa.
  4. Zapowiadana na dzisiaj akcja krwiodawstwa została odwołana.
  5. Informujemy, że od niedzieli parafia ma zmienione numery telefonów. Aktualnie parafia ma dwa numery telefonów to: 513 795 759; 513 795 870. Podane są one też na naszej stronie internetowej.
  6. Na parkingu parafialnym znajdują się 2 pojemniki Polskiego Czerwonego Krzyża przeznaczone na ubrania i inne tekstylia. Środki uzyskane ze zbiórki przeznaczone są na rozwój projektów pomocowych dla najbardziej potrzebujących.
  7. Jest już możliwość nabycia w zakrystii paschalików i wielkanocnych baranków. Ofiara składana przy tej okazji przeznaczona jest na pomoc potrzebującym.
  8. W tym tygodniu planujemy wymianę nagłośnienia. Mimo to, jeśli warunki na to pozwolą Msze święte w ciągu tygodnia będą odprawiane w kościele.
  9. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc kwiecień.
  10. Od przyszłej niedzieli będzie można do puszek złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.
  12. W dniu dzisiejszym 15 marca 2020 będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej o godz. 15:00 i 16:00 z zastrzeżeniem stosowania się do zarządzenia, iż w kościele jednocześnie będzie mogło być maksimum 50 osób! Przyjęcie Komunii Świętej nie będzie związane z żadnym nabożeństwem!