2 niedziela Wielkiego Postu

8 marca 2020

Mijają kolejne dni Wielkiego Postu. W liturgii Kościoła patrzymy dziś na Chrystusa, który wobec swoich uczniów ukazał Boską naturę w cudownej przemianie. My także mamy się przemieniać, taki jest sens ascezy i wielkopostnych umartwień.

 1. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. chrzcielna, o godz. 16.00 Msza w obrządku greckokatolickim, o 17.00 Gorzkie Żale.
 2. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, gdzie rozważać będziemy teksty Pisma Św. na najbliższą niedzielę.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała swoje spotkania w grupach w poniedziałek, wtorek o godz. 17.00, natomiast grupa środowa (ks. Marcina) będzie miała spotkanie 18 marca o godz. 17.00.
 5. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej – dla dzieci o 16.30, dla dorosłych i młodzieży po wieczornej Mszy św.
 6. W sobotę o 17.00 spotkanie Róż Kobiet.
 7. W sobotę w naszej parafii będziemy obchodzić Diecezjalny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła. Z serca zapraszamy wszystkie rodziny na zawiązanie Wspólnoty o godz. 9:30, konferencję, zajęcia w grupach dla dzieci i dorosłych, drogę krzyżową, a w sposób szczególny na Eucharystię na godz. 13.15. Do zobaczenia!
 8. W niedzielę w naszej parafii podczas Mszy świętej o godz. 10:15 i 11:30 będzie nam towarzyszył śpiewem chór Semper Iuvenis z Bielska-Białej Kamienicy. Po Mszy o 11:30 zapraszamy na koncert pieśni wielkopostnych.
 9. W niedzielę o 14.30 Msza św. dla osób z niepełnosprawnością, ich rodziców i opiekunów.
 10. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc kwiecień.
 11. Od 2 marca do 5 kwietnia trwać będą zapisy na Pieszą Pielgrzymkę naszej Diecezji do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Więcej informacji o sposobie zapisu znajduje się w gablocie na plakacie.
 12. Ksiądz Marcin serdecznie zaprasza osoby pracujące i uczące się do nowo formującej się grupy/scholi muzycznej! Jeżeli w Twoim sercu gra Boża radość, śpiewasz lub grasz na instrumencie – nie czekaj, przyjdź! Kolejne spotkanie w piątek 13 marca o godz. 19.15. Czekamy na Ciebie!
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.