1 niedziela Wielkiego Postu

1 marca 2020

W środę Popielcową nasze głowy zostały posypane popiołem. Tym zewnętrznym znakiem pokuty rozpoczęliśmy święty czas Wielkiego Postu. Dziś w ewangelii spotykamy Chrystusa, który udał się na pustynię, gdzie przebywał przez 40 dni. Niech pobyt Jezusa na pustyni mobilizuje nas do uświęcania naszych dni modlitwą i podjęcia zdecydowanej walki z naszymi grzechami i słabościami.

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza w obrządku greckokatolickim, o 17.00 Gorzkie Żale.
 2. We wtorek o 18.00 Msza św. w intencji Ojca św., Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam.
 3. W środę przypada święto św. Kazimierza. W tym dniu ks. Bp Roman Pindel odprawi w naszym kościele Mszę św. dla wolontariuszy Katolickiego Telefonu Zaufania obchodzącego 30 lecie posługi w naszej diecezji i Ojczyźnie.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek i sobota miesiąca.
 5. W czwartek po Mszy wieczornej adoracja w intencji świętości naszych rodzin.
  W piątek od 17.00 adoracja w intencji dzieci i młodzieży. Okazja do spowiedzi w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00.
 6. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej – dla dzieci o 16.30, dla dorosłych i młodzieży po wieczornej Mszy św.
 7. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.00.
 8. W sobotę o 17.00 spotkanie Róż Mężczyzn.
 9. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św.
 10. Od 2 marca do 5 kwietnia trwać będą zapisy na Pieszą Pielgrzymkę naszej Diecezji do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Więcej informacji o sposobie zapisu znajduje się w gablocie na plakacie.
 11. Ksiądz Marcin serdecznie zaprasza osoby pracujące i uczące się do nowo formującej się grupy/scholi muzycznej! Jeżeli w Twoim sercu gra Boża radość, śpiewasz lub grasz na instrumencie – nie czekaj, przyjdź! Pierwsze spotkanie w piątek 6 marca o godz. 19.15. Czekamy na Ciebie!
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.