7 niedziela zwykła

23 stycznia 2020

W dobrych kontaktach międzyludzkich najważniejszą przeszkodą jest niezrozumienie,a nawet wrogość. Pan Jezus po raz kolejny przynosi nam receptę na godne życie człowieka. Mówi do nas: „Miłujcie waszych nieprzyjaciół, dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą, błogosławcie tym, którzy was prześladują i módlcie się za tych, którzy was oczerniają”. Taką droga kroczył Chrystus i tego od nas oczekuje..

1. Przeżywamy tydzień modlitw o trzeźwość w naszych rodzinach. Zachęcamy do podjęcia abstynencji na okres Wielkiego Postu ofiarowując ją w intencji uwikłanych
    w nałóg alkoholowy. W zakrystii wystawiona jest księga trzeźwości.
  2. Dzisiaj o 14.00 dodatkowa Msza Św. z okazji chrztu dzieci, o godz. 16.00 Msza w obrządku greckokatolickim, o godz. 17.30 nieszpory.
  3. Rozpoczynamy nabożeństwo Czterdziestogodzinne – adoracja Pana Jezusa dziś,
    w poniedziałek i wtorek od godz. 00 do 18.00.
  4. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
  5. W środę przypada Środa Popielcowa. W tym dniu z całym Kościołem rozpoczynamy okres Wielkopostnej Pokuty. W środę obowiązuje post ścisły. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 16.00, 17.00, 18.00, 20.00. Przed ostatnią Mszą św. od 19.00 do 20.00 Adoracja Pana Jezusa
    w Najświętszym Sakramencie.
  6. W piątek rozpoczynamy Wielkopostną Drogę Krzyżową. Nabożeństwo dla dzieci
    o 16.00, a dla dorosłych i młodzieży po wieczornej Mszy św.
  7. W przyszłą niedzielę o 17.00 pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali, na które serdecznie zapraszamy.
  8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 33 zaprasza rodziców i uczniów przyszłorocznych klas pierwszych na Dzień Otwarty 29 lutego w godz. od 00 do 12.00. Dyrekcja informuje także, że zapisy do klasy I rozpoczynają się 2 marca tylko drogą elektroniczną.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.