26 stycznia 2020

„Naród kroczący w ciemności ujrzał światłość wielką”. Ta prorocza zapowiedź spełnia się w osobie Jezusa Chrystusa, który przyszedł, aby mieszkańcom kraju mroków zwiastować prawdziwą światłość. Mrokiem człowieka jest grzech. Tylko Jezus Chrystus jest światłem, które jest w stanie pokonać mroki ludzkiego grzechu. Uczestnicząc w Eucharystii pozwalamy ogarnąć się światłu, które jest jedyną drogą do wolności.

1. Dzisiaj o godz. 14.oo dodatkowa Msza św. z okazji chrztu dzieci, o godz. 16.00 Msza w obrządku greckokatolickim, o godz. 17.30 nieszpory.
  2. W poniedziałek wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.
  3. We wtorek św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej nieustającej Pomocy.
  5. W piątek św. Jana Bosko, kapłana.
  6. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające o godz. 7.00. O godz. 17.00 spotkanie Róż Mężczyzn.
    W tym dniu ks. Tomasz odwiedzi swoich chorych z Komunią św., pozostali kapłani w przyszły piątek i sobotę.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Błogosławieństwo gromnic podczas każdej Mszy Świętej.
  8. W dniu 2 lutego, w niedzielę od godz. 14.00 odwiedzimy z kolędą te rodziny, które z różnych powodów nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie. Adresy chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii. Ufamy, że wszystkie rejony kolędowe naszej parafii były ogłoszone, a w razie pomyłki prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
  9. Z piątku 14.II. na sobotę 15.II. odbędzie się nocne czuwanie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Wyjazd przy naszym kościele w piątek o 17.30 powrót ok. 10.30. Zapisy u ks. Waldemara do niedzieli 9.II.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.