2 niedziela zwykła

19 stycznia 2020

Jan Chrzciciel mówi o Chrystusie nad Jordanem: „ Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata”. Do Niego przychodzili celnicy i grzesznicy, a po spotkaniu z Chrystusem wracali inni, uświęceni. W chrzcie świętym zostaliśmy zanurzeni w Chrystusa, by siebie i innych prowadzić dobrymi ścieżkami do Boga. Posileni Bożym Słowem i Eucharystycznym chlebem idźmy do swoich rodzin, miejsc pracy niosąc wszystkim Bożą miłość i Boży pokój.

1. Dzisiaj i w najbliższym tygodniu modlimy się o jedność chrześcijan. O godz. 14.30 Msza św. dla dzieci specjalnej troski, ich rodziców i opiekunów, o godz. 16.00 Msza św. w obrządku greckokatolickim, o godz. 17.30 Nieszpory.
  2. We wtorek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerzy i Czcicieli św. Michała Archanioła. Po Mszy św. wieczornej spotkanie opłatkowe Rycerzy i Czcicieli św. Michała Archanioła.
  3. W środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W piątek św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
  5. W sobotę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  6. Filmowy Ruch Ewangelizacyjny zaprasza na film „Największy Dar”, którego projekcja obędzie się 25 stycznia o godz. 19.00 w kościele Księży Palotynów.
  7. Prosimy o potwierdzanie intencji mszalnych zamówionych na miesiąc luty.
  8. Trwają odwiedziny kolędowe. Szczegółowy plan znajduje się w gablotach i na naszej stronie internetowej.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.