Niedziela Chrztu Pańskiego

12 stycznia 2020

Chrzest Chrystusa to jedna z tajemnic wiary. Chrystus, który nie był skażony grzechem pierworodnym pozwala się ochrzcić Janowi. Ten chrzest Chrystusa jest zapowiedzią sakramentu, który swoją moc czerpie z Jego męki, śmierci i zmartwychwstania, a nas wprowadza w rodzinę Dzieci Bożych. Dziękując dzisiaj za łaską Chrztu świętego módlmy się, abyśmy całym życiem wypełniali zobowiązania wypływające z tego sakramentu.

1. Dzisiaj o godz. 14.00 dodatkowa Msza chrzcielna, o godz. 16.00 Msza w obrządku greckokatolickim, o godz. 17.30 nieszpory.
  2. Od poniedziałku rozpoczynamy czas feriiMsze Św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00.
  3. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Mszy Św.
  4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek wspomnienie św. Antoniego, opata. Jest to III piątek miesiąca, w którym oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Godzina Bożego Miłosierdzia rozpocznie się o godz. 15.00. Po wieczornej Mszy św. wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 Msza św. dla dzieci specjalnej troski, ich rodziców i opiekunów.
  7. Biuro Radia Maryja zaprasza na spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja, które odbędzie się w parafii św. Jana Chrzciciela w Komorowicach w dniu 18 stycznia (sobota) – różaniec o godz. 9.00, 10.00 Msza św.
  8. W sobotę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  9. Trwają odwiedziny kolędowe – szczegółowy plan znajduje się w gablotach i na naszej stronie internetowej.
  10. Prosimy o potwierdzenie zamówionych rezerwacji Mszy św. na miesiąc luty.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.