W ostatnią niedzielę przed Świętami Bożego Narodzenia tj. 22-go grudnia nasza Wspólnota Domowego Kościoła wraz ze wsparciem księdza Proboszcza Tomasza Gorczyńskiego i naszego księdza moderatora Marcina Gajzlera przygotowała spotkanie wigilijne dla starszych
i samotnych osób z naszej parafii
.

Ku naszej radości na zaproszenie odpowiedziało ponad trzydzieści osób.

Porządku spotkania zgodnego z tradycją pilnował nasz nadworny ceremoniarz Rudek, który poprowadził modlitwę i złożył wszystkim przybyłym życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także ksiądz proboszcz.

Później za ich przykładem wszyscy zaczęliśmy składać sobie życzenia łamiąc się przy tym opłatkiem. Był to bardzo wzruszający moment, kiedy mogliśmy wzajemnie porozmawiać z osobami, z którymi często znaliśmy się tylko z widzenia.

Po życzeniach zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Był tradycyjny barszcz z uszkami i smażona ryba. Nie zabrakło również sałatek i wszelkiego rodzaju ciast, które mamy nadzieję, że chociaż troszkę osłodziły smutki i troski, które towarzyszą każdemu z nas, ale może częściej i bardziej doskwierają osobom starszym i samotnym.

W trwaniu w radosnym i pogodnym nastroju pomagały nam śpiewane kolędy intonowane przez księdza Marcina oraz grupę muzyczną, która przybyła do nas z sąsiedniej Parafii Matki Bożej Pocieszenia ze Straconki. Wszystkich ujęła za serce szczególnie kolęda „Nie płacz dzieciąteczko”.

Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali symboliczne paczki, przygotowane wcześniej przez księży, miło było patrzyć na uśmiechnięte twarze naszych Gości . W takich chwilach można doświadczyć wdzięczności Panu Jezusowi za tą naszą wspólnotę parafialną.

Chwała Panu za to spotkanie, chwała Panu za to, że zechciał przyjść tutaj na ziemię aby nauczyć nas swojej Miłości.

Oaza Domowego Kościoła