Ogłoszenia parafialne


Niedziela Świętej Rodziny

29 grudnia 2019

Powołanie do życia w małżeństwie i rodzinie jest drogą do świętości. Apostoł Paweł wskazuje na wartości, które pomagają we wzajemnym budowaniu prawdziwej wspólnoty rodzinnej. Są to miłosierdzie, pokora, cierpliwość, gotowość do przebaczenia. Jezus przyszedł na świat i wzrastał w takiej rodzinie. Módlmy się, by wszystkie rodziny były źródłem najcenniejszych wartości wypływających z naśladowania świętej Rodziny.

 1. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. połączona z opłatkiem grup parafialnych, o godz. 16.00 Msza w obrządku greckokatolickim, o godz. 17.30 Nieszpory.
 2. Wtorek to ostatni dzień roku. Zapraszamy na godz. 17.30 na uroczyste nieszpory i Mszę św., aby przeprosić Boga za każde zło minionego roku oraz z Jego pomocą rozpocząć kolejny rok naszego życia. W czasie Mszy Św. polecać Bogu będziemy wszystkich zmarłych.
 3. W środę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i początek Nowego kalendarzowego Roku. W tym dniu modlimy się o pokój na świecie. Msze św. odprawiamy
  w porządku niedzielnym.
 4. W czwartek św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu – biskupów i Doktorów Kościoła.
 5. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi piątek od godz. 17.00.
 6. W czwartek po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o świętość naszych rodzin.
 7. W piątek o godz. 17.00 adoracja w intencji dzieci i młodzieży.
 8. W sobotę o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie. O godz. 17.00 spotkanie Róż mężczyzn.
 9. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.00.
 10. Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy zajęli się przygotowaniem naszego Kościoła na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy panom, którzy przygotowali choinki i szopki. Pani Katarzynie – zakrystiance za przygotowanie szopki i prezbiterium oraz wszystkim, którzy mieli swój udział w przygotowaniu kościoła do Świąt. Dziękujemy także Oazie Rodzin i Kręgowi biblijnemu za przygotowanie wieczerzy wigilijnej dla chorych i samotnych.
 11. Trwają odwiedziny kolędowe. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie i na naszej stronie internetowej -> Plan wizyty duszpasterskiej.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.