IV NIEDZIELA ADWENTU

22 grudnia 2019

Zapaliliśmy już czwartą świecę na wieńcu adwentowym. Przyjście Pana jest bliskie. Ile w nas wiary w Bożą obietnicę? Na ile ufamy Bogu w naszym życiu? Dziś widzimy Józefa, który mimo że nie rozumiał co się dzieje i bal się, to jednak bez kalkulowania czy zbytniego ociągania podjął się realizacji polecenia anioła. Był gotowy. Czy my też jesteśmy gotowi do podjęcia wezwania, które Pan Bóg kieruje do każdego z nas? Czy jesteśmy gotowi na przyjście Pana?.

1. Dzisiaj o godz. 14.00 dodatkowa Msza Święta chrzcielna, o godz. 16.00 Msza w obrządku greckokatolickim, o godz. 17.30 Nieszpory.
  2. W poniedziałek 23 grudnia od godz. 14.00 będą odwiedziny chorych w domach. Są to odwiedziny tych chorych, którzy nie korzystają z pierwszych piątków miesiąca. Adresy tych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
  3. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie Roraty będą rano o godz. 7.00. Wieczornej Mszy świętej nie będzie. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna. Wieczorem, gdy zabłyśnie pierwsza gwiazda, zasiądziemy do wigilijnego stołu, a wraz z nami Chrystus – Boże Dziecię. W tej wyjątkowej chwili życzymy wszystkim rodzinom naszej parafii, wszystkim chorym, samotnym, młodzieży i dzieciom Bożego pokoju, radości i zdrowia i prosimy Dobrego Boga, by przyjście na świat Jego Syna zamieniło wszelkie troski w radosne żniwo, dobroci, miłości i solidarności, a nasze serca życzliwe i otwarte niech staną się prawdziwym mieszkaniem Chrystusa i drugiego człowieka.
    O północy zapraszamy na uroczystą Pasterkę, aby tym mocnym akcentem rozpocząć tak drogie naszym sercom Święta Bożego Narodzenia. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony życia.
  4. We środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy świętej o godz. 6.00. Nieszpory o godz. 17.30.
  5. W czwartek Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 14.00 będzie dodatkowa Msza święta chrzcielna.
  6. Mszę świętą w Boże Narodzenie o godz. 11.30 oraz w drugi dzień świąt o godz. 10.15 ubogaci nasz Chór Parafialny.
  7. W piątek Święto św. Jana Apostoła.
  8. W sobotę Święto św. Młodzianków, męczenników.
  9. W przyszłą niedzielę w Święto Świętej Rodziny na Mszy świętej o godz. 10.15 będziemy się modlić w intencji rodzin, które w 2020 roku obchodzić będą swoje jubileusze małżeńskie.
  10. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 obędzie się spotkanie opłatkowe grup parafialnych.
  11. W piątek rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Plan odwiedzin kolędowych znajduje się w gablocie, naszej gazetce parafialnej oraz na naszej stronie internetowej -> Plan wizyty duszpasterskiej.
  12. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 33 zapraszają na kiermasz bożonarodzeniowy, który odbędzie się przy naszym kościele dzisiaj, w niedzielę w godzinach od 8.00-12.30. Zebrane środki zostaną przekazane na akcję „Pola Nadziei”.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej – dostępne są również świąteczne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” w podwójnej cenie.