Ogłoszenia parafialne2022-01-18T23:00:26+01:00

.

NIEDZIELA PALMOWA

24 MARCA 2024

Dziś Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Wielki przez tajemnice męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, a poprzez to wielki dla każdego wierzącego człowieka. Liturgia Kościoła dotyka samego centrum naszej wiary i tajemnicy naszego odkupienia. Wszystko rozpoczyna się dzisiaj uroczystym wjazdem Chrystusa do świętego miasta Jeruzalem, które stanie się równocześnie miastem Jego śmierci.

1. Dzisiaj o godz. 17.00 Gorzkie Żale.

2. Z ofiar przez Was złożonych przy okazji nabywania opłatków na stół wigilijny w minionym tygodniu przygotowaliśmy kilkanaście paczek na stół wielkanocny dla rodzin uboższych z naszej z naszej parafii, z których uczniowie chodzą do naszej szkoły. Wszystkim ofiarodawcom oraz osobom, które przygotowały i rozprowadziły paczki składamy serdeczne podziękowania.

3. Ci którzy jeszcze nie skorzystali ze spowiedzi wielkanocnej i nie mają przeszkód do uzyskania rozgrzeszenia mogą się wyspowiadać w czasie każdej Mszy św. oraz dodatkowo od poniedziałku do środy od godz. 17.00 do 19.00 oraz w Wielki Piątek od godz. 21.00 przez całą noc do godziny 6.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.

4. W poniedziałek 25 marca na zakończenie nowenny w intencji Ojczyzny i obrony życia o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w ciszy, o godzinie 17.30 różaniec a po Mszy odmówimy modlitwę za Ojczyznę ks. Piotra Skargi. Z racji rozpoczętego Wielkiego Tygodnia Liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona jest na 8 kwietnia – pierwszy dzień po oktawie wielkanocnej.

5. W Wielki Czwartek o godz. 8.00 Jutrznia w kościele. Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się w czwartek Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 24.00. 0d 20.00 do 21.00 czuwanie połączone ze śpiewem tradycyjnych pieśni wielkopostnych poprowadzi zespół Ondraszek.

6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcamy wszystkich do zachowania tradycji postu, aż do Mszy świętej Wigilii Paschalnej, ofiarując to umartwienie w intencji nawrócenia i przemiany w naszych rodzinach. O godz. 8.00 w Wielki Piątek Jutrznia w Ciemnicy. O godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci. Obrzędy liturgiczne Wielkiego Piątku rozpoczną się o godz. 18.00. Po zakończeniu liturgii Wielkiego Piątku, rozpoczęcie Gorzkimi Żalami całonocnej adoracji Pana Jezusa przy Bożym Grobie. O godz. 24.00 Droga Krzyżowa. Od godziny 1.00 do 4.00 czuwanie modlitewne poprowadzą Kręgi Domowego Kościoła. Od godziny 4.00 do 5.00 – adoracja w ciszy. Od godziny 5.00 do 6.00 Adorację poprowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. Składka Wielkiego Piątku przeznaczona będzie na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.

7. W Wielką Sobotę o godz. 8.00 Jutrznia przy Bożym Grobie. Święcenie pokarmów będzie od godz. 10.00 do 14.00. Święcić będziemy pokarmy co 20 minut. O godz. 18.00 uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej. Prosimy zabrać ze sobą świece. Na zakończenie obrzędów Wielkiej Soboty procesja Rezurekcyjna wokół kościoła, która jest wyrazem naszej wiary i radości wypływającej ze zmartwychwstania Chrystusa Pana. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci w strojach pierwszo komunijnych, niosących feretrony i świece, poczty sztandarowe i wszystkich ludzi dobrej woli.

8. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna. W Wielki Czwartek biblioteka parafialna nie będzie czynna.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej